Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi 50 yeni itfaiyeci alımı yapıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, itfaiye teşkilatını güçlendirmek amacıyla 50 yeni itfaiyeci alımı yapıyor. Başvuruları tamamlanan ve mülakata davet edilen 250 aday için 9 gün sürecek sözlü ve uygulamalı sınavlar başladı.

Büyükşehir Belediyesi, doğal afetler, yangınlar ve trafik kazalarına meslek gruplarıyla anında müdahale etmek amacıyla itfaiye teşkilatını güçlendirmeye devam ediyor. 50 yeni itfaiyeci için ekip açan Büyükşehir Belediyesi, başvuranların mülakat sürecini başlattı. Hürriyet İtfaiye İstasyonu’nda gerçekleştirilen mülakatta adaylar yoğun parkurda ter döktü. Adayların İtfaiye ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve Yangınla Mücadele, İtfaiye ve Sivil Savunma önlisans programlarından mezun olmaları ve en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Sözlü ve uygulamalı sınavları başarıyla tamamlayan adaylar itfaiyeye girmeye hak kazanacak.

250 ADAY İTFAİYECİ OLMAK İÇİN YARIŞACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, itfaiyeci alımına ilişkin yaptığı açıklamada, kentte yaşanan yangın, su baskını ve doğal afetler nedeniyle itfaiye teşkilatının güçlendirilmesinin önemine vurgu yaptı. Demir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in öncelikleri doğrultusunda 128 itfaiyeci alımı için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan izin istedik. Ancak bakanlıktan sadece 50 kişilik alım izni geldi. Bu kapsamda 250 itfaiye ve sivil savunma okulu mezununu sınava davet ettik.” “Adaylar 9 günlük mülakat sürecinin ardından belirlenecek” dedi.

ADAY İTFAİYECİLER ŞİDDETLİ SINAVLARDAN GEÇECEK

Demir, mülakatlarda adaylara hem sözlü hem de uygulamalı uygulamalardan oluşan bir süreç uygulanacağını belirterek, “Adayların karşılaşabilecekleri zorluklara hazırlıklı olmaları için İtfaiye Müdürlüğümüz tarafından aslına yakın bir kurs oluşturuldu. Yangın ve doğal afetlerle mücadelede karşılaşılacak. Adaylarımız zorlu bir sınava girecek ve hak eden kazanacak. Antalya “İtfaiyemiz, meydana gelebilecek afetlerde en donanımlı ekip olarak her zaman hizmet vermeye hazır olacaktır. Türkiye’nin her yerinde” dedi.

mihaliccik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu