Haber

Tarihi Final Öncesinde Büyük Skandal: İspanyol Sürücü Hastaneye Kaldırıldı Türk Telekom Teknik Direktörü Erdem Can!

21. EuroCup’ta ülkemizi temsil edecek olan Türk Telekom, İspanya temsilcisi Gran Canaria ile karşılaşacakken büyük bir skandal ortaya çıktı. Final maçı için Kanarya Adaları’nda temsilcimizi taşıyan otobüste yaşananlar pes etmemize neden oldu.

Kaynak:Yeni açık

EuroCup Finali için İspanya’daki temsilcimiz Türk Telekom’un tatsız tavrı pes ettirdi.

Türk Telekom’u maç öncesi idmana götüren otobüs şoförü, kısa mesafeyi uzatarak grubumuzu sıkıntıdan kurtarmaya yetmemiş gibi yüksek sesli müzik açtı.

10 dakikalık yolu 1 saatte uzatan otobüs şoförünün tüm uyarılara rağmen müziği kapatmaması ortalığın gerginleşmesine neden oldu.

Koç Fazilet Can’ın yanında durarak sürücüyü uyardığını gören sürücü, boş yolda kasten fren yaptı. Antrenör Erdem Koç, otobüsün ön camına sertçe çarparak boynunu incitti.

Başını cama çarpan Erdem Can hastaneye kaldırıldı. Acil MR çektiren antrenör, idmanı boyunluk takarak gerçekleştirdi.

Türk Telekom Genel Müdürü Lider Külçebaş, TRT Spor’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Bizi salona getiren otobüs şoförü 10 dakika 40 dakika sürdü. Antrenmana geç kaldık. Sonra radyoyu açtı. Birkaç kez kısmasını istedik, hocamız sesi kısmak isteyince bilerek frene bastı. Öğretmenimiz kafasını cama vurarak boynunu incitti. Boyunlukla antrenman yaptı ve buradan acilen sedye ile hastaneye götürülecek. EuroCup ve Gran Canaria’yı suçlamak istemiyoruz ama sorumlular hesap verecek. Size söyleyeyim, hocamız oynayacak.’ ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Tufan Ersöz’ün sözleri şöyle oldu?

?

?

Türk Telekom, EuroCup Finalini kazanması halinde önümüzdeki dönemde EuroLeague’e direkt olarak katılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu