Haber

Şırnak Belediye Başkanı HDP’nin park projesine karşı çıktığını söyledi

Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, kente kazandırılmak istenen parkla ilgili, “Belediye meclisimizde HDP grubunun zaman zaman bize karşı olduğunu herkes biliyor. AK Parti’nin yaptığı hizmetlere karşı çıkıyorlar. Onları kınıyorum.” söz konusu.

Şırnak Belediyesi, atıl durumdaki ve mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan merkez Bahçelievler Mahallesi’nde 1780 metrekarelik alana çocuk ve yaşam parkı kurmak için çalışma başlattı.

Belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarların da eşlik ettiği Başkan Yarka, parkın yapılacağı bölgede gazetecilere yaptığı açıklamada, Bahçelievler İlçe Muhtarı ve vatandaşların bu alana park yapılmasını istediklerini söyledi. bunun için bazı prosedürler var.

“TOKİ’nin yapacağı parka ilişkin İl Genel Kurul toplantısında sunulan öneri HDP’liler tarafından reddedildi.” Yarka, Şırnak’ta güzel işler yapmak istediklerini ifade etti.

Kentte yaptıkları çalışmaların vatandaşlar tarafından görüldüğünü belirten Yarka, memnuniyetlerinin kendilerine iletildiğini belirtti.

Yarka şunları söyledi:

“Biz İl Genel Meclisi üyelerinin böyle bir karar talebini alkışlamalarını beklerken onlar ertelediler. Eylül, Ekim aylarında ertelediler. Hangi gerekçeyle erteleyip reddediyorsunuz? Teklifi şu tarihte tekrar sunduk. 7 Kasım’da yapılan Belediye Meclisi toplantısında teklif oy çokluğuyla kabul edildi.AK Parti “Onların yaptığı hizmetlere karşı çıkıyorlar. Onları kınıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu