Haber

Sırbistan Cumhurbaşkanı Türkiye ile İlişkileri Geliştirmek İçin Çalışacak

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Türkiye ile ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve siyasi diyaloğun devamı için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da resmi temaslarda bulunan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile görüşmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Vucic, “Sayın Güler’in ziyareti ülkemize büyük katkı sağlaması açısından çok önemli. Türkiye ve Sırbistan’ın bölgesel barış ve istikrarın korunmasında önemli rolü var.” sağlayacaktır.” sözlerini kullandı.

İki ülke arasındaki ilişkilerin üst düzeyde devam ettiğini belirten Vucic, “İkili ilişkilerin geliştirilmesi ve siyasi diyaloğun devamı için çalışmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Vucic, “Belgrad, Priştine ile diyalog sürecinde kararlıdır ancak bu noktada Bakan’a, Kosova’nın kuzeyindeki Sırpların güvenliğinin sağlanmasının öncelikli olduğunu bildirdim. Ayrıca karşılıklı anlaşmaların daha fazla uzatılmadan hayata geçirilmesi gerektiğini de belirttim.” gecikme.” söz konusu.

Milli Savunma Bakanı Güler, başkent Belgrad’daki temasları kapsamında Sırp mevkidaşı Milos Vuceviç ile de bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu