Haber

İstanbul’da yasa dışı temin edilen insan saçı operasyonu

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yurt dışından kaçak olarak temin ettikleri insan saçını İstanbul’da pazarlamaya hazırlanan kişilere yönelik operasyon düzenledi. Çalışır durumda; Piyasa değeri 5 milyon TL olan 100 kilo canlı insan saçı, protez saç üretiminde kullanılan çok sayıda malzeme ve suç yoluyla elde edildiği değerlendirilen 20 bin dolar ele geçirildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; Yasadışı yollarla elde edilen canlı insan saçının İstanbul’da piyasaya sürüleceği bilgisini aldı. Yapılan araştırma ve takip sonucunda; Yabancı uyruklu HG ve EH isimli şahısların yurt dışından elde ettikleri canlı saçları kaçak olarak ülkeye soktukları, Esenyurt ilçesinde tezgah altı depo olarak adlandırılan kiraladıkları depoyu laboratuvara dönüştürerek insan saçını saça çevirdikleri belirlendi. protez saç.

Depoyu Laboratuvar Olarak Kullandılar

Jandarma ekipleri söz konusu depoya operasyon düzenledi. Çalışır durumda; 100 kilo canlı insan saçı, protez saç üretiminde kullanılan çok sayıda malzeme ve yanlışlıkla elde edildiği sanılan 20 bin dolar ele geçirildi. Depoda inceleme yapan jandarma ekipleri; Merdiven altı olarak adlandırılan deponun laboratuvara dönüştürüldüğünü, canlı saçların çeşitli kimyasallar kullanılarak protez saça dönüştürüldüğünü belirledi.

İnternetten Saç Protezi Sattılar

Yapılan incelemeler sonucunda; Şüphelilerin, oluşturdukları internet sitesi üzerinden 75 bin ile 150 bin TL arasında fiyatlara protez saç yaptırarak kendilerine yasal saç tasarım merkezi imajı oluşturdukları ortaya çıktı.

Operasyonla piyasa değeri 5 milyon TL olan canlı insan saçının piyasaya çıkışı engellenirken, HG ve EH isimli şüpheli kişiler ifadeleri alındıktan sonra ilgili makamlara sevk edildi. – İSTANBUL

haberurla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu