Haber

İş Bankası depremde hayatını kaybeden vatandaşların borçlarını silecek

Kahramanmaraş İlde 6 Şubat’ta 9 saat arayla iki büyük deprem meydana geldi. Bu sarsıntılar Kahramanmaraş dışında Hatay, Adıyaman, Malatya, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye yıkıma neden oldu. Tıpkı illerde olduğu gibi deprem nedeniyle çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti. İş Bankası’ndan bugün yapılan açıklamaya göre, depremde hayatını kaybeden vatandaşların borçları silinecek.

İş Bankası depremde hayatını kaybedenlerin borçlarını silecek

İş Bankası bugün yaptığı açıklamada, depremde hayatını kaybedenlerin bireysel kredi borçlarının silinmesine karar verdi. Banka ayrıca depremde ağır hasar gören il ve ilçeler için 10 milyar lira tahsisat ayırdığını ve seferberliğin başlayacağını duyurdu.

Ayrıca İş Bankası, depremde ağır hasar gören Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Osmaniye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin bireysel ödemelerini 6 ay süreyle (31 yıla kadar) ertelediğini açıkladı. Ağustos 2023) ve faizsiz.

İş Bankası, tüm bunlara ek olarak, depremin yol açtığı tahribatın etkilerini azaltmak için birçok yardımda bulunduğunu da duyurdu. Banka, deprem bölgesi için AFAD’a 1 milyar lira, yine bu bölgede yapılacak konutlar için 1 milyar 750 lira bağışta bulunacağını açıkladı.

Haberler güncelleniyor…

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

omerli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu