Haber

Erzincan’da Kur’an kursu öğrencileri güvenli internet kullanımı konusunda bilgilendirildi.

Erzincan’da Toplum Polisliği Şube Müdürlüğü ekipleri, kur’an kursu öğrencilerine internetin doğru kullanımı konusunda bilgilendirme yaptı.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Kuran kursunda eğitim gören 1000 öğrenciye internetin imanla kullanımı hakkında bilgi verdi.

Eğitimlerde internetin dini kullanımı, yabancılara karşı davranış, 112 hattının tanıtımı, yardıma ihtiyaç duyulduğunda üniformalı kişilerden yardım isteme, ıssız yerlerde ve parklarda dikkat etme ve bilgilendirme konularında eğitimler verildi. nerede olurlarsa olsunlar aileleri.

Öğrencilere verilen eğitimlerde, bireysel güvenlik önlemleri, genel asayiş sorunları, trafik kuralları ve bağlantı yoluyla dolandırıcılık konuları başta olmak üzere, bağımlıların bireye ve topluma verdiği zararlar, dikkat edilmesi gereken hususlar konularında farkındalık çalışmaları da yapılmaktadır. sosyal medya kullanımında ve 112 Acil Çağrı Merkezi’nin aranmasında. eğitim verildi. Ayrıca madde bağımlılarının ve çocukların kabahatlerden korunmasına yönelik eğitim faaliyetlerinin okul dönemi boyunca devam edeceği vurgulandı. – ERZİNCAN

karahalli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu