Haber

Aliağa Petkimspor, TOFAŞ’ı uzatmada mağlup etti

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde TOFAŞ’ı uzatma periyodunda 107-100 mağlup eden Aliağa Petkimspor’un Teknik Direktörü Burak Gören, “Büyüdükçe öğreniyoruz, öğrendikçe büyüyoruz” dedi. söz konusu.

Gören, yaptığı açıklamada, geçen haftanın kendileri için zor geçtiğini ve bunun etkisini dünkü maçın ilk yarısında gördüklerini kaydetti.

Soyunma odasına 17 puan geride gittiklerini hatırlatan Gören, şöyle konuştu:

“Kimliğimizi hatırlamamız gerektiğini söyledim. Burada inanılmaz bir oyuncu grubu var. Gerçekten birbirine bağlılar, bize bağımlılar. Büyüdükçe öğreniyoruz, öğrendikçe büyüyoruz. Allah’a şükür basketbolu getirdik. Aliağa’da bu atmosfer var. Sadece Galatasaray, Beşiktaş, Anadolu Efes maçlarında değil, diğer maçlarda da bu atmosferi görüyoruz. Salonda da bu tarz bir atmosfer görüyoruz. Onların desteğiyle kazandık. Yardımcı antrenörlerimiz Candost, İbrahim ve Derya’yı da özellikle belirtmemiz gerekiyor. Bütün hafta çok sıkı çalıştılar.”

Hafta içinde yardımcı antrenörleri Murat Kaya’nın 9 yaşındaki kızı Leyla’nın vefat ettiğini hatırlatan Gören, “Çok küçük bir teselli ama galibiyeti Murat Kaya’ya, Göksun’a ve Elif’imize hediye ediyorum. Onları çok seviyorum. ” dedi.

Ligde 5 haftada 4 galibiyet ve 1 yenilgi alan Aliağa Petkimspor, 6 Kasım Pazartesi günü Yukatel Merkezefendi Belediyesi’ne konuk olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu